
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Gender | Pin (Male) |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 7.62 mm |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$1.09997
Ext.Price$1.09997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.09997 | $1.09997 |
| 10 | $1.07453 | $10.74530 |
| 25 | $1.06663 | $26.66575 |
| 50 | $1.05878 | $52.93900 |
| 100 | $1.05100 | $105.10000 |
